Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
Seçenekler
Fiyat Aralığı
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 178 Ürün
Ücretsiz Kargo
Angelsin Pembe Etekli Bikini
Angelsin Pembe Etekli Bikini
88.90 TL
72.90 TL
Ücretsiz Kargo
Angelsin Sarı Desenli Bikini Alt
Angelsin Sarı Desenli Bikini Alt
58.90 TL
51.90 TL
Ücretsiz Kargo
Angelsin Şık Siyah Bikini Takım
Angelsin Şık Siyah Bikini Takım
108.90 TL
94.90 TL
Ücretsiz Kargo
Angelsin Beyaz Şık Bikini Takım
Angelsin Beyaz Şık Bikini Takım
108.90 TL
94.90 TL
Ücretsiz Kargo
Angelsin Açık Pembe Bikini Takım
Ücretsiz Kargo
Angelsin Bordo Şık Bikini Takım
Angelsin Bordo Şık Bikini Takım
108.90 TL
94.90 TL
Ücretsiz Kargo
Angelsin Zebra Desen Bikini Alt
Angelsin Zebra Desen Bikini Alt
58.90 TL
48.90 TL

Bikinin Tarihçesi ve Tasarlanma Sebebi

Bikininin ortaya çıkışı için 2. Dünya savaşından sonrası tarih olarak verilmektedir. Ancak yapılan kazı çalışmalarında resmedilen çeşitli eserlerin bulunması bu görüşü değiştirmiştir ve bikinin kullanılması antik roma dönemine kadar eski zamanlara denk gelmiştir. Bikini kabaca tarif edilmek gerekirse güneşlenirken, Deniz, havuz göl gibi alanlarda kolayca yüzmek için kadınlar tarafından giyilen deniz giysisidir. Bikini 1947 yılında olimpiyatlarda kadın yüzücülerin rahat giyilmesi için ilk defa tasarlanmıştır. O dönemde tişört şort niteliğinde de olsa tamamen vücuda oturması ve yapışması sebebiyle oldukça tepki görmüş ve şimşekleri üzerine çekmiştir.1950’lerde çeşitli yasaklanmalarla karşılaşan bikini daha sonrasında pek çok dünya yıldızı tarafından giyilmiş ve çeşitli festivallerde bikiniyle pozlar verilmiştir.

Bikini Hakkında Farklı Detaylar

Geçmişten günümüze çeşitli evrimler geçirerek bugünlere gelen bikinin yapımında kullanılan kumaş su tutmayan ve kolay kuruyan kumaştır. Özel olarak mayo kumaşı şeklinde üretilen kumaşlardan tasarlanan bikininin pek farklı çeşidi bulunmaktadır. Straplez, üçgen, sutyen formunda olanlar bunlardan bazılarıdır. Ayrıca dolgulu dolgusuz olarakta ayrılabilen bikiniler farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Bikinilerde bedenler diğer kıyafetlerden farklıdır. Alt üst takım olarak satılacağı gibi sadece alt ve üst olarakta satılabilmektedir. Bu durum özellikle alt ve üst bedeni farklı olan kadınlar için bir avantajdır.

Bikini Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir

Bikini satın alınırken dikkat edilmesi gereken beli başlı hususlar vardır. Bunlara değinmek gerekirse ilki vücut hakkında bilgiye sahip olmaktır. Vücudunuzun hangi sınıfa girdiğini ve göğüs bedeninizin kupunu mutlaka bilmeli ve bikini tercihini de buna göre yapmalısınız. Göğüs ölçüleri bikini tercih etmenizi belirleyen faktörlerden bir diğeridir. Küçük göğüslere sahip olanlar fırfır detaylı ve açık renge sahip bikini üstlerini rahatlıkla tercih edebilirken, büyük göğse sahip olanlar daha üçgen formunda ve koyu renk bikini üstleri tercih etmelidir. Göğüsleri toparlayan ve askılı modellere sahip bikinilerde büyük göğüslüler için idealdir. Bikini seçiminde de de kıyafet seçiminde olduğu gibi fazla kilonuz varsa desenlerinde minimal desenler tercih ederek fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz. Ayrıca bele oturan modellerde belinizi ince göstermeye yardımcı olacaktır. Çok zayıfsanız ve doğru bikini nasıl tercih edilir diyenlerdenseniz bikini desen tercihinde daha iri desenleri ve açık renkleri tercih etmelisiniz.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?