Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
Seçenekler
Fiyat Aralığı
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 15 Ürün

Sütyen Önemlidir

Sütyen, her kadın için en önemli iç giyim ürünlerinden biridir. Tüm kadınlar sütyen kullanır. Kadınların vücut tipi ve göğüs tipine göre farklı özelliklere sahip sütyenler kadınların kullanımına sunulmuştur. Önemli olan doğru sütyen seçimi ile kadınların rahat etmesidir. Yanlış sütyen seçimi kötü görüntülere neden olur. Hatta küçük seçilen sütyenler sıktığı için bedende tahrişe neden olabilir.

Sütyen Çeşitleri

Sütyenler ilk olarak süngerli ve süngersiz olması ile ayrılırlar. Bazı sütyenler sadece pamuklu ve penye kumaşlardan üretilen desteksiz sütyenlerdir. Bunlar genelde ileri yaşlardaki kadınlar tarafından kullanılır.

Sütyenler ikinci olarak destekli ve destekli sütyenler olarak ayrılırlar. Destekli sütyenler, gögüs büyüklüğünden memnun olmayan kadınlar tarafından tercih edilir. Daha dolgun bir görünüm ile kadınların istediği görünümü aynada görmelerini sağlar. Desteksiz sütyenler ise, gögüs büyüklüğünden memnun olan kadınlar tarafından kullanılır. Sadece süngerli ve balenlidir. İçinde extra bir dolgu yoktur. Gögüslerinin büyüklüğünden şikayet eden kadınlar için ise en az 1 beden küçültme sağlayan minimizer sütyenler üretilmiştir. Özel yapısı ise korse gibi gösüsleri toparlar ve daha küçük bir görünüm sağlar.

Sütyen Bedeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sütyen bedeni beden ve cup ölçümü yapılarak belirlenir. Sütyen bedeninizi seçerken ilk yapmanız gereken sırttan geçirerek gögüs altından mezura ile ölçüm yapmanızdır. Bu sizin bedeninize kusursuz uyum sağlayacak sütyeni bulmanızdaki ilk adımdır. Bu ölçüme göre 75 bedenden 105 bedene kadar size uygun olan bedeni belirleyecektir. Daha sonra yine sırttan geçirerek gögüs üstünden ölçüm yapınız. Bu ölçüm sizin gögüs büyüklüğünü belirleyerek a, b, c ve d cuplardan hangisinin size uygun olduğunu belirler. Sütyen ölçünüzü belirlemekte sorun yaşıyorsanız bir iç giyim mağazası çalışanından yardım alabilirsiniz. Böylece yanlış ölçüm nedeniyle kötü bir tercih yapmayı engellemiş olursunuz. Unutmayın ki kilo aldığınız ya da kilo verdiğiniz dönemlerde sütyen ölçünüz değişecektir.

 

Sütyen Nereden Alınır?

Sütyen ölçünüzü bilmiyorsanız sizin için bir iç giyim mağazasından alışveriş yapmak daha mantıklı olacaktır. Hem bedeninizi ölçtürebilirsiniz hem de uygun sütyeni bulabilirsiniz. Eğer bedeniniz konusunda eminseniz online alışveriş ile birçok çeşide ulaşabilirsiniz.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?