Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
Seçenekler
Fiyat Aralığı
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 80 Ürün

Gecelik, Babydoll Nedir?

Gecelik, pijama gibi kadınların uyurken giydiği kıyafet olarak tanımlanabilmektedir. Çok farklı modelleri bulunan gecelikler ilk olarak pamuklu dokuma kumaştan üretilenler şeklinde kullanılmaya başlanmış daha sonrasında gelişe teknoloji ve üretimle beraber farklı kumaşlardan üretimi gerçekleşmiştir. Özellikle kadınlar tarafından son dönemde saten gecelik kullanımı yaygınlaşmış durumdadır. Babydoll ise genellikle saten formda olan ve göğüs altından genişleyen bir gecelik türüdür. Çok farklı modelleri olan babydoller sadece gecelik olarak değil normal giyimde de pek çok kadın tarafından farklı şekillerde kombinlemiştir. 1960’larda ortaya çıkan babydoll 1990’lı yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır.

Gecelik ve Babydoll Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüm kıyafetlerde olduğu gibi gecelik seçiminde de dikkat dilmesi gereken bazı hususlar vardır bunlardan ilki görünümden çok yatarken rahat edebileceğiniz ürünler tercih etmektir. Gecelik seçiminde çok dar, vücuda yapışan modeller yerine daha bol ve kullanımı rahat modeller tercih edilmelidir. Gecelik seçiminde mevsim koşulları da dikkate alınmalıdır. Yaz mevsiminde kısa, askılı ve sıfır kollu gecelikler tercih edilebilirken kışları ise normal formda pamuk kumaştan üretilen gecelikler tercih edilmelidir. Gecelik seçiminde bir başka önemli detay ise geceliği hangi amaçla kullanacağınızdır. Normal uyku için mi yoksa fantezi giyim olarak mı kullanacaksınız. Kullanım sebebini belirledikten sonra ona göre farklı gecelik modelleri tercih edebilirsiniz.

Normal Gecelik Mi? Fantezi Gecelik Mi? Ayrımını Yapın

Geceliklerde tercih edilen modeller kadar renkte önemlidir. Her kadının siyah, kırmızı beyaz ve saks rengi geceliklere ayrı bir sempatisi vardır ve özelikle bu renklere sahip saten gecelikler en çok tercih edilen gecelikler olmaktadır. Fantezi geceliği seçimi yaparken de kendi zevklerinizi yansıtmanıza ve kullanımının rahat olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Gecelik, babydoll gibi tene direk temas eden ürünlerin kumaş tercihine dikkat edilmeli ve sağlığa zararlı olan naylonun ağırlıklı olduğu kumaşlar tercih edilmemelidir. Fantezi gecelik seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise geceliğin vücut hatlarını belli etmemesi gerektiğidir. Bu özelliğiyle normal gecelik seçimlerinden ayrı olan fantezi gecelikler özelliklerine ve kumaşlarına göre farklılaşabilmektedir. Fantazi gecelik tercih ederken güvendiğiniz hatları öne çıkartmak kadar rahatsız olduğunuz hatları gizlemekte olukça önemlidir.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?